Munkaügyi Compliance képzés HR-eseknek

Megfelelőség a HR-ben. Munkaügyi Compliance képzésünk átfogóan ismerteti a legfontosabb munkaügyi megfelelési követelményeket a munkajog tágabb területén. Nem csupán a vonatkozó jogszabályokat ismertetjük, hanem megismerkedünk a hatóságok gyakorlatával, ajánlásaival és a jó gyakorlatokkal is a megfelelés érdekében. Ezen kívül képzésünk útmutatást ad a közelmúltban történt és a várható jogszabályváltozásokkal és azok gyakorlati alkalmazásával kapcsolatban is.

A mai gyorsan változó jogi környezetben a HR szakembereknek kulcsfontosságú szerepük van abban, hogy az általuk vezetett szervezetek mindenkor megfeleljenek a jogszabályi követelményeknek és a hatóságok elvárásainak. A megfelelés biztosítása nemcsak a jogi követelmények teljesítését jelenti, hanem hozzájárul a munkavállalók elégedettségéhez, a szervezeti kultúra erősítéséhez és a vállalat hosszú távú fenntarthatóságához is. Mivel számos vállalatnak komoly kihívást jelent a munkajog tágabb területén a szigorú jogszabályoknak és a hatóságok gyakorlatának való megfelelés, ezért összeállítottunk egy olyan képzési programot, ami nagyban fogja segíteni a HR-esek munkáját ezen a területen.

A HR nagyon sok területe érintett compliance szempontból. Képzésünkön összefoglaljuk, hogy pontosan mik is ezek a területek és mik is ezek a szempontok. A munkaügyi Compliance képzés célja, hogy
- a humán erőforrás területén dolgozó szakemberekkel megismertesse a vonatkozó megfelelési követelményeket a munkajog tágabb területén,
- megismertesse a hatóságok gyakorlatát és elvárásait az egyes hatóságok határozatai tükrében,
- valamint megossza a jó megfelelési gyakorlatokat a szervezetek jogszabályi követelményeknek megfelelő működése, és az esetleges hatósági ellenőrzések esetén a szankciók elkerülése érdekében.

A munkaügyi Compliance képzés különös hangsúlyt fektet a közelmúltban történt és a várható jogszabályváltozásokra és azok gyakorlati alkalmazására, ezáltal segítve a HR szakembereket abban, hogy naprakészek maradjanak a folyamatosan változó jogi környezetben.

A program célja, hogy a résztvevők átfogó tudással és készségekkel rendelkezzenek ahhoz, hogy elősegítsék szervezetük jogszerű működését és minimalizálják a megfelelési kockázatokat.

A képzés során szerzett ismeretek alapján a résztvevők képesek lesznek arra, hogy az általuk felügyelt szervezet működésének a megfelelőségével kapcsolatos esetleges hiányosságokat feltárják és azokat orvosolják.

Kinek ajánljuk?

  • Minden humán erőforrás területén dolgozó szakembernek.

Tematika

  • A résztvevők gyakorlati példákon keresztül ismerhetik meg a jó gyakorlatokat és a hatóságok elvárásait, hogy felkészültek legyenek a mindennapi HR munka során felmerülő kihívásokra. Képzésünkön olyan tudással segítjük a HR-es kollégákat, amellyel támogatni tudják vállalatukat abban, hogy minimalizálják a kockázatokat az előírásoknak való megfelelés terén. A konkrét tematikához, kérem, görgessen lejjebb!

Oktatóink

Dr. Bozsonyik Hédi

ügyvéd, munkajogász

Dr. Bozsonyik Hédi 1997 óta tagja ügyvéd és tagja a Budapesti Ügyvédi Kamarának. Fő jogi szakterülete a munkajog, az általa kezelt ügyek nagy részében nemzetközi szintű ügyfelek érintettek. Hédi a munkajog területén szerzett átfogó tapasztalatát ötvözi a munkajoghoz kapcsolódó jogi területekkel.

Képesítések:

ELTE jogi kar

Dr. Németh Éva

ügyvéd és adatvédelmi szakjogász.

Éva jogi diplomáját az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerezte 2006-ban.
2010 óta tagja a Budapesti Ügyvédi Kamarának, ügyvéd és adatvédelmi szakjogász. Szakterületei közé tartozik az adatvédelmi jog és egyebek mellett a társadalombiztosítási jog és az informatikai jog is. Széleskörű tapasztalatokkal rendelkezik polgári peres és nemperes eljárásokban, illetve közigazgatási hatósági ügyekben.

Képesítések:

ELTE jogi kar

Fontos információk

Időpont

2024. november 11. (hétfő)

Képzés időtartama

1 nap

Képzés típusa

online (Microsoft Teams-en)

Ár

90 000 Ft+áfa

Kedvezmények

2 résztvevő együttes jelentkezése esetén 5% kedvezmény; 3 résztvevő együttes jelentkezése esetén 10% kedvezmény

Pontszerzés

A képzés elvégzéséről a FAR (Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszer) által előállított hivatalos tanúsítványt adunk.​

Fő témáink

1. alkalom

  • Mit vizsgál az általános hatáskörű foglalkoztatás-felügyeleti hatóság?
  • Mik a foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt szabályozó jogszabályok minimumkövetelményei és melyek a leggyakrabban feltárt munkaügyi jogsértések és szabálytalanságok?
  • Milyen szankciókat alkalmaz a hatóság és hogyan lehet azokat elkerülni?
  • Mik a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményei és a meg nem felelés következményei, mit igényel a „rendezett munkaügyi kapcsolatok” státusz?
  • Megfelelési szabályok a határokon átnyúló munkaerőmozgás esetén (kiküldetés).
  • Az egyenlő bánásmód követelménye, jogszabályi előírások és jó gyakorlatok (best practices).
  • Megfelelési szabályok a Panasztörvény alapján.
  • Megfelelési követelmények a munkavédelem területén: mit vizsgál a hatóság, a távmunkára vonatkozó eltérő szabályok, jogszabályi változások.
  • Megfelelés az adatvédelmi jogszabályoknak az Adatvédelmi Hatóság gyakorlata és határozatai alapján (adatvédelmi tájékoztató tartalma, tudnivalók a kamerás és elektronikus megfigyelőrendszerekkel kapcsolatban, e-mailek és egyéb eszközök ellenőrzésével kapcsolatos tudnivalók).
  • Milyen további megfelelési követelmények várhatók az EU jogalkotása és az EU jog hazai gyakorlatba való átültetése kapcsán?

Kapcsolatfelvétel

    Képzésszervező

    Tuba Vera

    Oktatásszervező
    Telefon: +36 20 339 67 79
    Email: [email protected]